BIOGRAPHY

14. prosince 2015 v 15:43 | © NicoleScherzinger.blog.cz

Nicole Scherzinger se narodila v 29. června roku 1978, v Honolulu na Havaji, jako Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger a tato dnes americká zpěvačka, bývalá členka skupiny Pussycat Dolls, dále i textařka a tanečnice již od útlého mládí věřila, že jednou bude zpívat profesionálně.

Její otec je Filipínec Alfonso Valiante a matka Rosemary má havajské a ruské kořeny. Když jí bylo šest let, rodina se přestěhovala do Louisvillu. Rodiče ale šli od sebe, ještě v době, kdy byla ještě dítě. Během studií na střední a později na vysoké škole, ji finančně podporovala matka, která ji plně podporovala v jejím rozhodování, když svůj čas věnovala i studiu na umělecké škole.

Když po neúspěšných vystoupeních v kapelách Days Of The New nebo Eden´s Crush, došla k rozhodnutí, změnit povětří, přestěhovala se do Mekky filmu, do Los Angeles. Účinkuje v reklamách na Coca-Colu, je tváří reklamy na boty Nike. Do města přišla v době, kdy byl vyhlášen konkurs do dívčí kapely Pussycat Dolls. Chytila se nabídnuté šance a nakonec získala pozici sólové zpěvačky a zároveň začala pro kapelu psát texty.

Přišel rok 2005 a vydávají první desku PCD a po ukončení velkého turné se vrhla na natáčení své sólové desky, když po vydání tří singlů zjistila, že to nemá "šmak", svoje sólové album odložila na lepší časy do šuplíku a začala pracovat na druhé desce Pussycat Dolls - Doll Domination.

Kdo se zajímá o Formuli 1, o rychlá auta, tak Nicole byla dlouholetou oporou jezdce Lewise Hamiltona a již i nějaký závod shlédla a má za sebou. V roce 2010 zvítězila v taneční soutěži Dancing with the Stars a v roce 2011 podepsala smlouvu a usedla na podzim v porotě amerického X Factoru.

V roce 2011 konečně vydala své debutové album s názvem Killer Love, které se už konečně dočkalo úspěchu v její kariéře a jela k němu také menší turné Killer Love Tour v roce 2012. O dva roky později vydala své druhé album pod jinou nahrávací společností s názvem Big Fat Lie, avšak toto album se nedočkalo velkého úspěchu. Proto Nicole začala v prosinci 2015 pracovat na své třetí desce.